Czas: 21 dni, uczestnicy: 4-7 osób

Termin: Na zamówienie
Cena: 11900 PLN + 1500 EUR kierowca, cena dla pasażera 6900 PLN + 800 EUR

Organizator zapewnia: Przygotowany do trasy motocykl, do wyboru BMW F650GS, F650GS DAKAR, R1150GS lub HONDA TRANSALP 650, serwis motocykla w trasie oraz asystę samochodu serwisowego na całej trasie wycieczki, paliwo na trasie wyprawy, przewóz bagażu (max.20kg), przelot na trasie Irkuck-Warszawa liniami Aeroflot, rejs łodzią po jeziorze Bajkał, noclegi w namiotach, gościńcach, turbazie i hotelach turystycznych, pełne wyżywienie, ubezpieczenie OC, KL i NNW, wizę rosyjską, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę doświadczonego przewodnika.

Motocyklowa podróż nad Święte Morze.

Syberia, wielka kraina geograficzna o powierzchni ok. 10 mln km2 w północnej Azji, zajmująca całą azjatycką część zlewiska Morza Arktycznego, pomiędzy Uralem na zachodzie, Morzem Arktycznym na północy, górami na wybrzeżu Oceanu Spokojnego na wschodzie i stepowymi obszarami Kazachstanu oraz Mongolii na południu. Przemierzymy na motocyklach znaczną część tej magicznej krainy pokonując siedem stref czasowych dzielących Warszawę i Irkuck. Założeniem wyprawy jest połączenie pasji podróżowania motocyklem z odpoczynkiem na łonie natury, degustacja wspaniałej rosyjskiej kuchni oraz rozmowy z napotkanymi na drodze ludźmi.

Czytaj pełny opis wyprawy…

Plan wyprawy

Dzień 1

Spotkanie wieczorem w hotelu w Przemyślu. Dojazd  we własnym zakresie.

Dzień 2

Wyjazd z hotelu w godzinach porannych na przejście graniczne z Ukrainą. W tym dniu dojedziemy do miejscowości Żytomierz. Nocleg w gostinicy.

Dzień 3

Żytomierz – Sumy, dojazd pod granicę z Rosją. Nocleg w gostinicy.

Dzień 4

Z rana odprawa na przejściu granicznym z Rosją. Kontynuujemy jazdę w kierunku na Tambow. Nocleg w gostinicy lub namiotach.

Dzień 5

Z Tambow jedziemy dalej na wschód i dojeżdżamy do miasta Syzrań w Republice Tatarstan. Nocleg w gostinicy lub namiotach.

Dzień 6

Kolejny dzień jazdy do Ufy, jesteśmy u podnóża gór Ural, granicy pomiędzy Europą i Azją. Nocleg w gostinicy lub namiotach.

Dzień 7

Przejazd przez góry Ural w kierunku na Czelabińsk, po drodze pamiątkowe zdjęcie przy pomniku na styku dwóch kontynentów, zakupy na przydrożnych straganach gdzie dostać można bimber cedrowy i wjeżdżamy na Syberię. Podziwiamy zmieniające się krajobrazy. Nocleg w gostinicy lub namiotach.

Dzień 8

Kontynuujemy jazdę w kierunku na Iszim, po drodze w barach próbujemy miejscowych specjałów i rozmawiamy z miejscowymi o życiu na Syberii. Nocleg w gostinicy lub namiotach.

Dzień 9

Ruszamy w dalszą drogę, z Iszimia kierujemy się na Tatarsk. Nocleg w gostinicy lub namiotach.

Dzień 10

Dojazd do Tomska, jednego z najstarszych miast Syberii.

Dzień 11

Dzień odpoczynku wykorzystamy na zwiedzanie Tomska. Owiedzimy Muzeum Uniwersyteckie, w którym podziwiać można m.in. wystawę rękopisów i starych druków w bibliotece uniwersyteckiej, muzeum etnograficzno-historyczne, a na terenie kampusu uniwersyteckiego odkryjemy pradawne obiekty kultu syberyjskich ludów – kamienne baby. Odwiedzimy tzw. Kamień Skrobi, miejsce upamiętniające ofiary reżimu stalinowskiego gdzie wśród wielu granitowych płyt znajduje się także płyta z wyrytym w języku polskim napisem „Pamięci Polaków ofiar stalinowskich represji na Ziemi Tomskiej w latach 1930-1956”. Po południu spacer najpiękniejszymi ulicami miasta, podziwianie wspaniałej drewnianej architektury. Wieczorem lokalna gastronomia, nocleg w gostinicy.

Dzień 12

Wyjazd z Tomska w kierunku Krasnojarska. Jesteśmy na Wyżynie Środkowo Syberyjskiej. Podziwiamy mijane krajobrazy. Nocleg w gostinicy.

Dzień 13

Za Krasnojarskiem krótki postój nad Jenisejem, drugą co do wielkości rzeką w Rosji. Dalej w miejscowości Kańsk kończy się asfalt, mamy do przejechania około 300km szutrowej drogi. Jedziemy drogą M53 przez syberyjską tajgę. Tego dnia dojedziemy do Tajszet. Nocleg w gostinicy.

Dzień 14

Ostatni etap drogi M53, dojazd do Irkucka, zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 15

Irkuck. Spacer po dawnej stolicy Syberii, zwiedzanie Kościoła Polskiego, Soboru Objawienia Pańskiego, Cerkwii Zbawiciela, podziwianie XIX-wiecznych drewnianych domów, wieczorem spacer bulwarem nad Angarą, kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 16

Przejazd do wsi Listwianka położonej nad Bajkałem w miejscu gdzie z jeziora wypływa rzeka Angara. Wizyta na lokalnym bazarze oraz w Muzeum Bajkalskim, spacer nad brzegiem Bajkału. W drodze do Listwianki wizyta w skansenie Talcy gdzie eksponowane są zabytki kultury rosyjskiej, buriackiej i ewenkijskiej m.in. Ostróg Ilimski, najstarsza osada rosyjska na Syberii Wschodniej. Po południu powrót do Irkucka. Nocleg w hotelu.

Dzień 17

Chużyr. Wyjazd z Irkucka w godzinach porannych, dojazd do wioski Chużyr na wyspie Olchon, zakwaterowanie w turbazie, spacer i zwiedzanie najbardziej urokliwych zakątków wioski, dla odważnych kąpiel w jeziorze, wieczorem ognisko z pieczeniem bajkalskich ryb oraz degustacja bimbru cedrowego, nocleg w turbazie.

Dzień 18

Wyspa Olchon. Wycieczki samochodem terenowym po wyspie, zwiedzanie najciekawszych i najpiękniejszych zakamarków Olchonu,smakowanie wędzonych ryb i rosyjskich piw, wieczorami ognisko i wędkowanie nad jeziorem, nocleg w turbazie.

Dzień 19

Jezioro Bajkał. Kilkugodzinny rejs po rozległych wodach Bajkału, spacer nad Święte Źródło, rejs na wyspę z buddyjskim dacanem. Obiad na łodzi, powrót na Olchon, nocleg w turbazie.

Dzień 20

Powrót do Irkucka. Wieczorem spacer po mieście, pożegnalna kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 21

Wylot z Irkucka, przylot do Warszawy, zakończenie wyprawy.