Przejdź do treści
Otwórz roadbook
Podróże

Wycieczki motocyklowe - Jak zaplanować trasę, uniknąć kosztów i ryzyk, które kryją się w każdym kilometrze

Redakcja Wyprawy Motocyklowe 14 min
Wycieczki motocyklowe to zorganizowane lub samodzielne wyprawy na dwóch kołach, łączące podróżniczy ducha z turystyczną strukturą planowania, które w 2026 roku wymagają dokładnego rozliczenia kosztów - średni budżet na dzień wynosi 120-180 zł, w tym 45 zł na paliwo, 30 zł na nocleg w hostelu oraz 25 zł na wyżywienie. Artykuł prezentuje szczegółowy harmonogram z 7-punktową listą kontrolną przed wyjazdem, porównanie form finansowania - od własnych oszczędności po kredyt gotowkowy na sprzęt - oraz analizę 12 najczęstszych błędów, w tym nieprawidłowego rozłożenia czasu na drodze i zaniedbania ubezpieczenia OC na trasie. Całkowity czas realizacji typowej trasy 300 km to 6-8 godzin jazdy, przy czym każdy dzień podrózy wymaga 2 godzin przerw na regenerację i kontrolę stanu technicznego motocykla.

Wycieczki motocyklowe a turystyka - różnice, które decydują o sukcesie wyprawy

Tekst opracowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zasady i ograniczenia

Turystyka jest procesem zaprogramowanym o charakterze poznawczym, wypoczynkowym, specjalistycznym, biznesowym lub kulturowym. Dla turystów kluczowe są szczegółowe harmonogramy, zarezerwowane noclegi i sprawdzone trasy, które eliminują nieprzewidziane sytuacje. Ta forma podróżowania dostarcza komfortowego i bezpiecznego poznawania świata, oferując gwarancję spełnienia oczekiwań. Dzięki takiej organizacji turystyka jest dostępna dla szerszego grona odbiorców, w tym rodzin, seniorów czy grup biznesowych, którzy cenią sobie przewidywalność.

Podróżowanie to zgoła odmienny proces, w którym jedyny pewnik stanowi wyznaczony cel. Podróżnicy, czyli entuzjaści wolności i miłośnicy otwartych dróg, nie dążą do kontroli nad każdym aspektem wyprawy. Zamiast tego poddają się działaniom wielu zmiennych - pogody, nastroju, przypadkowym znajomościom drogi - i akceptują spore ryzyko. Właśnie ta elastyczność czyni z podróży głębokie doświadczenie, w którym każdy moment staje się nieoczekiwanym odkryciem.

Dobrze przygotowana podróż turystyczna potrafi dostarczyć wielu wartościowych doświadczeń, łącząc bezpieczeństwo z radością z odkrywania. Każda trasa może stać się nie tylko zwykłą wyprawą, lecz prawdziwym doświadczeniem, jeśli łączy elementy programowanej struktury z przestrzenią na spontaniczność. W praktyce oznacza to, że wycieczki motocyklowe 2026 mogą przejść od typowej turystyki - z planowanymi noclegami w sprawdzonych hotelach i gotową trasą - do bardziej przygodowego charakteru, gdzie podróżnik samodzielnie nawiguje ze smartfona i zakłada nocleg w losowo wybranym punkcie. To właśnie rozróżnienie między turystyką a podróżniczym stylem ma znaczenie przy organizacji każdej wyprawy na dwukołowcach.

W 2026 roku dostępne są dwa podstawowe schematy planowania tras, które odpowiadają różnym potrzebom. Fly & Ride z kompletnym serwisem bagażowym to forma idealna dla tych, którzy chcą skupić się na samej przejażdżce, a nie na logistyce. Z kolei self-guided tours z samochodem serwisowo-bagażowym pozwalają łączyć elastyczność podróżniczą z warunkowo zaplanowanym wsparciem technicznym. Takie podejście do organizacji wypraw motocyklowych po Polsce umożliwia tworzenie wędrówek po polskich drogach na dwukołowcach, które mogą przybrać różne formy - od najbezpieczniejszych, zaznaczonych tras turystycznych, po tajemnicze zakątki, które odkrywa się w drodze.

Zapraszamy do podróżowania i turystycznego odkrywania świata - niech każdy kilometr na dwukołowcu stanie się mostem między światem programowanej przygody a nieustanną chęcią odkrywania czegoś nowego.

Formuły organizacji wycieczek motocyklowych - Fly & Ride, Na kołach, Rail & Ride

W 2026 roku trzy formuły organizacji wycieczek motocyklowych stanowią podstawę planowania każdej wyprawy. Każda z nich oferuje inny model logistyczny, kosztowy i przygotowawczy, dostosowany do profilu uczestnika i wymagań trasy. Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis każdej formuły z przykładami i charakterystyką.

Fly & Ride - wyjazd z przylotem do punktu startowego

Fly & Ride to forma wyjazdu, w której uczestnicy dojeżdżają do kraju docelowego samolotem, a następnie pokonują trasę motocyklem. Ta formuła organizacji wycieczek motocyklowych jest idealna dla osób, które nie chcą spędzać wielu godzin w drodze do punktu startowego. Uczestnicy muszą mieć prawo jazdy kategorii A oraz przygotowany motocykl z ubezpieczeniem assistance. W cenie turystyki w Turcji znajduje się pakiet od 2690 € na 8 dni, natomiast Vuelta Islas Canarias - od 3090 € na 164 dni.

Przykładem popularnej trasy w Europie są wyprawy motocyklowe po Polsce, które mogą zostać uzupełnione lotem do zagranicy. Jedną z najciekawszych tras jest 1200 km trasa przez Hiszpanię i Portugalię, trwająca 7 dni. Azjatycka wersja tej formuły obejmuje przejazd przez Wietnam, z całkowitej odległości 1500 km w ciągu 10 dni.

Na kołach - wyjazd własnym środkiem transportu

Formuła Na kołach polega na tym, że uczestnicy dojeżdżają do miejsca początkowego wyprawy własnym motocyklem lub samochodem. To rozwiązanie jest popularne wśród miłośników wypraw po Polsce, gdzie najkrótsza dostępna trasa ma 120 km, a najdłuższa - 5500 km. W tej formule nie potrzebujesz biletów lotniczych, ale musisz zadbać o przegląd motocykla i zapas paliwa.

W ramach tej opcji dostępne są zarówno wyprawy w grupie, jak i self-guided, co pozwala wybrać odpowiedni poziom zaangażowania. Trasy są organizowane w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Środkowej, a ich trudność oceniana jest skalą 1-10, z dostępnością standardów DELUXE, CLASSIC, ALL-IN.

Rail & Ride - połączenie pociągu z jazdą motocyklem

Rail & Ride to innowacyjna forma organizacji wycieczek motocyklowych, łącząca jazdę nocnym pociągiem z przejazdem motocyklem. Pociąg zabiera także motocykl, co czyni tę opcję idealną dla osób, które chcą uniknąć długich przejazdów samochodem. W cenie wyjazdu zapewniane są podstawowe ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, a dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji dostępne jest za dopłatą.

Trasy są starannie wybierane i sprawdzane przed organizacją wyprawy, a uczestnicy śpią w sprawdzonych, dobrych hotelach. Ta formuła organizacji wycieczek motocyklowych jest szczególnie polecana dla osób z ograniczoną ilością czasu, które chcą maksymalnie wykorzystać czas na jazdę.

FormułaKoszt (przykład)Czas trwaniaWymagania
Fly & RideTurcja: 2690 €8 dniPrawo jazdy A, motocykl, assistance
Fly & RideIslas Canarias: 3090 €164 dniPrawo jazdy A, motocykel, assistance
Na kołachRóżne - w zależności od trasy3-30 dniWłasny motocykl/samochód, przegląd
Rail & RideW cenie: podstawowe ubezpieczenie5-14 dniPrawo jazdy A, gotowość na nocny pociąg

SELF-GUIDED TOURS z samochodem serwisowo-bagażowym - nowość w ofercie

System nawigacji w self-guided tours z samochodem serwisowo-bagażowym oparty jest na mapach przesyłanych w formie linku z GPS-koordynatami, dostępnych w aplikacji mobilnej. Nawigacja odbywa się z wykorzystaniem własnego smartfona, a trasy zawierają wyraźnie zaznaczone atrakcje dnia, punkty wyrównawcze oraz miejsca noclegów. Po porannej odprawie i szczegółowym omówieniu planu dnia przez przewodnika, uczestnik wyrusza solo na trasę, a po zakończeniu dnia do hotelu podaje się imię i nazwisko, odbiera klucz do pokoju, bierze prysznic i spotyka się na kolacji. Główną zaletą self-guided dla osób podróżujących solo jest elastyczność w planowaniu poszczególnych godzin jazdy, co pozwala dostosować tempo do własnych potrzeb. Drugą istotną cechą jest możliwość zwolnienia tempa w drodze do ulubionych punktów widokowych, szczególnie gdy trasa prowadzi przez malownicze rejony. Trzecią zaletą jest komfort i bezpieczeństwo zapewniane przez stopniowy i przewidywalny wzrost poziomu trudności tras, gdzie samochód serwisowo-bagażowy zabiera bagaż oraz pełni rolę awaryjną w razie awarii motocykla, niedyspozycji zdrowotnej lub nadmiernego zmęczenia. Wybór self-guided zamiast grupowej formuły zależy od stylu podróżowania. Dla osób z doświadczeniem w samodzielnej nawigacji, które cenią sobie swobodę ruchu, ta opcja jest optymalna. Dla podróżników wymagających wsparcia grupowego, towarzyskiej energii i bezpośredniej pomocy organizatora, lepsza będzie forma grupowa. W obu przypadkach trasy są starannie wybierane i sprawdzane przed organizacją wyprawy, a uczestnicy powinni mieć prawo jazdy kategorii A oraz motocykl musi być przygotowany i przeprawiony. Self-guided tours zapewniają ewakuację przez samochód serwisowo-bagażowy w każdej sytuacji awaryjnej, co czyni te formy podróży szczególnie atrakcyjnymi dla solo-turystów. Mapa zawiera punkty wyrównawcze dla grupy solo, umożliwiając regularne odpoczynki i kontrolę stanu zdrowia. Samochód serwisowo-bagażowy jest źródłem wsparcia dla podróżnika, przenosząc niezbędny bagaż oraz pełniąc funkcję rezerwy w razie nieprzewidzianych zdarzeń. System powiadomień o kolejnych punktach trasy wysyła alert co 2 godziny, co zapewnia stały kontakt z centrum operacyjnym. Warto podkreślić, że w formule self-guided uczestnicy mają dostęp do 24-godzinnego wsparcia technicznego poprzez aplikację mobilną. Zaleca się wcześniejsze pobranie map offline, gdyż w niektórych regionach zasięg sieci może być niestabilny. Przed wyjazdem warto sprawdzić, czy smartfon ma wystarczającą pojemność baterii na cały dzień jazdy - minimum 5000 mAh.

Koszty wycieczek motocyklowych - ile płaci się za różne trasy

Koszt udziału w międzynarodowych wycieczkach motocyklowych w 2026 roku zaczyna się od 2490 € za 184-dniową trasę w Maroku, a Tour of Turkey w 8 dni kosztuje 2690 €. Dla entuzjastów dłuższych przygód Vuelta Islas Canarias z 16-dniowej wyprawy wystawia cenowo na poziomie 3090 €. Szczegółowa analiza wymaga uwzględnienia kilku istotnych składników, które wyznaczają ostateczną kwotę.

TrasaDniCena (€)Paliwo (€)UbezpieczenieTour of Turkey82690600379 404,00 PLN + dodatkoweVuelta Islas Canarias16430901950379 404,00 PLN + dodatkoweTour of Morocco18424902180379 404,00 PLN + dodatkoweNotka: Ceny podstawowe zawierają ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji dostępne za dodatkową opłatą.

W przypadku międzynarodowych tras organizatorzy stosują formuły Fly & Ride oraz Na kołach, które różnią się kosztem transportu. Dla Tour of Turkey, będącego krótszą wyprawą, opcja Na kołach okazuje się znacznie bardziej opłacalna niż Fly & Ride, gdzie dodatkowy koszt lotu podnosi całkowitą cenę nawet o tysiąc euro. Wybranie odpowiedniej formuły organizacji może więc zmienić cenę wycieczek motocyklowych 2026 o znaczną kwotę.

Przy analizie cen wycieczek motocyklowych dla polskich tras warto zwrócić uwagę na skalę kosztów przy różnych odległościach. Dla najkrótszej trasy 120 km szacunkowy wydatek na paliwo wyniesie 42,90 zł, a noclegi w dobrym hotelu 180 zł. W przypadku najdłuższej trasy 5500 km koszt paliwa rośnie do 1966,25 zł, a noclegi 9900 zł. Formuła organizacji tak jak Fly & Ride, Na kołach czy Rail & Ride znacząco wpływa na ostateczną kwotę, ze względu na różne koszty transportu. Dla tras powyżej 1000 km opłaca się rozważyć Rail & Ride ze względu na niższy koszt transportu w porównaniu do Fly & Ride.

Odległość (km)Paliwo (zł)Noclegi (zł)Ubezpieczenie (organizatora)Fly & Ride (zł)Na kołach (zł)Rail & Ride (zł)12042,90180379 404,00800 + 42,90 + 180 = 1022,9042,90 + 180 = 222,90450 + 42,90 + 180 = 672,90500178,75900379 404,00800 + 178,75 + 900 = 1878,75178,75 + 900 = 1078,75450 + 178,75 + 900 = 1528,751000357,501800379 404,00800 + 357,50 + 1800 = 2957,50357,50 + 1800 = 2157,50450 + 357,50 + 1800 = 2607,5055001966,259900379 404,00800 + 1966,25 + 9900 = 12666,251966,25 + 9900 = 11866,25450 + 1966,25 + 9900 = 12316,25

Koszt wycieczek motocyklowych w 2026 roku kształtują trzy fundamentalne składniki: paliwo, noclegi i ubezpieczenie. Dla trasy 5500 km w Polsce koszt paliwa przy średnim zużyciu 5,5 l/100 km i cenie 6,50 zł/liter wyniesie 1966,25 zł, a noclegi w dobrym hotelu 9900 zł. Dodając koszt lotu 800 zł w formule Fly & Ride, całkowity wydatek sięga 12666,25 zł. Warto podkreślić, że formuła organizacji wycieczek motocyklowych może zmienić całkowity wydatek o nawet 40 procent.

Jakie są najważniejsze czynniki wpływające na cenę wycieczki motocyklowej?

Główne czynniki kształtujące ceny wycieczek motocyklowych w 2026 roku to cena paliwa, koszty noclegów oraz rodzaj ubezpieczenia. Dla międzynarodowych tras przyjmujemy cenę 1,5 €/km za paliwo, a dla polskich 6,50 zł/liter. Noclegi w dobrym hotelu kosztują 180 zł/noc, a ubezpieczenie gwarancyjne wynosi 379 404,00 PLN. Dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji jest szczególnie istotne dla wycieczek zagranicznych w sezonie letnim.

Kiedy warto wybrać formułę Rail & Ride zamiast Fly & Ride?

Rail & Ride opłaca się dla tras o dłuższej odległości, szczególnie powyżej 1000 km, ze względu na niższy koszt transportu pociągiem (450 zł) w porównaniu z lotem (800 zł). Dla trasy 5500 km różnica wynosi nawet 350 zł, co przy dłuższych wyprawach może przełożyć się na znaczące oszczędności. Warto rozważyć tę formułę szczególnie dla entuzjastów długich tras po polskich drogach.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie zaleca się dla wycieczek zagranicznych?

Dla wycieczek zagranicznych, szczególnie w sezonie letnim, zaleca się dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji, które pokrywa koszty utraty wydatkowanych środków w razie niemożności kontynuacji wyprawy. Organizatorzy międzynarodowych tras, takich jak Tour of Turkey czy Vuelta Islas Canarias, oferują tego typu ochronę jako opcję rozszerzoną na wierzch.

CAŁKOWITE KOSZTY WYCIECZEK W ZŁ [PRZY TRASIE 5500 KM]

Błędy przy organizacji wycieczek motocyklowych - jakich uniknąć

Udane wycieczki motocyklowe 2026 to rezultat systematycznego przygotowania, a nie przypadkowych wypadków. W grupie 12 osób, która po 3-godzinnym przeglądzie silnika i wymianie oleju uniknęła awarii w Górach Stołowych, różnica pomiędzy chaosem a spokojną jazdą była zauważalna. Błędy przy organizacji wycieczek najczęściej sięgają po zapomniane szczegóły, które w terenie okazują się krytyczne. Zaplanuj kontrolę techniczną z 7-dniowym wyprzedzeniem - przegląd obejmuje stan łańcucha, ciśnienie w oponach i działanie światła awaryjnego.

Spełnienie wymogów przygotowania do wycieczek motocyklowych wymaga także weryfikacji ubezpieczenia. Standardowa polisa obejmuje gwarancję w wysokości 379 404,00 PLN, co znacząco różni się od podstawowego assistance dostępnego w pakietach podstawowych. Organizator posiada wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego pod numerem 23187, co potwierdza formalną odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników. Sprawdź datę ważności ubezpieczenia - minimum 30 dni po zakończeniu wycieczki.

Kondycja fizyczna stanowi istotny czynnik ryzyka, zwłaszcza w trasach górskich. Uczestnik z niewystarczającą kondycją odmówił zejścia na Morskie Oko, gdyż nachylenie wynosiło 15%. Rekomendacja „Zaleca się dobrą kondycję zdrowotną i nastrój” opiera się na rzeczywistych warunkach, które wymagają nie tylko umiejętności technicznych, ale i wytrzymałości. Przewodnik Piotr, z 300 000 km stażu, z czego blisko 250 000 w roli motocyklowego przewodnika, projektuje trasy dostosowane do umiejętności grupy - co potwierdza fundamentalny wpływ przygotowania fizycznego na bezpieczeństwo. Przed wyjazdem zrób test wytrzymałościowy - minimum 30 minut jazdy w stresującym tempie.

Sytuacja awarii w Sandomierzu z 300 km od najbliższego serwisu ilustruje, dlaczego samochód serwisowo-bagażowy może zabierać na pokład w razie awarii motocykla, niedyspozycji zdrowotnej lub nadmiernego zmęczenia. Taki pojazd pełni rolę ratunkowego punktu logistycznego, który eliminuje ryzyko izolacji. Zarezerwuj samochód serwisowo-bagażowy z góry - dostępność spada o 70% w weekendy, a każdy punkt w 12-punktowej liście kontrolnej, w tym kontrola zapasowego koła, może uratować całą wyprawę.

W formule self-guided z samochodem serwisowo-bagażowym, każdy punkt awarii to potencjalny dzień na lokalną kuchnię - zaplanuj 2-3 różne trasy na każdy dzień. Rozważ wykupienie dodatkowego ubezpieczenia rezygnacyjnego - kosztuje 8-12% wartości wycieczki, ale chroni przed utratą 3000-5000 zł w przypadku odwołania. Przejrzyj 12-punktową listę kontrolną: od stanu łańcucha po ważność dokumentów - każdy punkt to 15 minut pracy, które mogą uratować całą wyprawę.

Jak szybko sprawdzić stan techniczny motocykla przed wyjazdem?

Zaplanuj 30-minutowy przegląd obejmujący kontrolę ciśnienia w oponach (1,8-2,2 bar), stanu łańcucha z 20 mm luzu oraz działanie światła awaryjnego. Przyjrzyj się też płynowi hamulcowemu - jego zmiana barwy wskazuje na potrzebę wymiany. Warto dodać, że przegląd należy wykonać w dniu poprzedzającym wyjazd, aby uniknąć ukrytych problemów.

Co zrobić, gdy ubezpieczenie wygasa podczas wycieczki?

W takiej sytuacji natychmiast skontaktuj się z organizatorem, który posiada rejestr Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego pod numerem 23187. Gwarancja ubezpieczeniowa w wysokości 379 404,00 PLN może być uzupełniona tymczasową polisą assistance. Sprawdź także, czy koszty leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków są objęte ochroną w aktualnej sytuacji.

Jak dobrać trasę górską do kondycji fizycznej grupy?

Przeprowadź test wytrzymałościowy - minimum 30 minut jazdy w stresującym tempie przed wyjazdem. Przewodnik z 300 000 km stażu dostosowuje trasy do średniej kondycji grupy, unikając odcinków o nachyleniu powyżej 15%. Warto przytoczyć, że Morskie Oko wymaga dobrej kondycji ze względu na długie podejścia i zmienne warunki pogodowe.

Kiedy rezerwować samochód serwisowo-bagażowy?

Rezerwuj z góry, aby uniknąć braku dostępności w weekendy, kiedy popyt rośnie o 70%. Samochód ten pełni rolę ratunkowego punktu logistycznego w razie awarii motocykla, niedyspozycji zdrowotnej lub nadmiernego zmęczenia. Warto dodać, że w formule self-guided każdy punkt awarii to potencjalny dzień na lokalną kuchnię - planuj 2-3 różne trasy na każdy dzień.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o wycieczki motocyklowe

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące udziału w wycieczkach motocyklowych w 2026 roku. Każda odpowiedź opiera się na aktualnych wymaganiach organizatorów oraz przepisach prawa - tak, abyś mógł się przygotować bez niepotrzebnych niespodzianek.

Jakie są wymagania co do prawa jazdy?

Uczestnicy muszą posiadać prawo jazdy kategorii A - wymóg bezwarunkowy dla wszystkich wycieczek motocyklowych 2026. Motocykl musi być przygotowany technicznie i przeprawiony - organizatorzy sprawdzają stan przed organizacją wyprawy. Ubezpieczenie assistance jest wymagane - zapewnia wsparcie w razie awarii lub nieszczęśliwego wypadku. Warto zadbać o odpowiedni ubiór motocyklowy oraz kondycję fizyczną.

Czy trzeba mieć własny motocykl?

W Europie można jechać własnym motocyklem, w Azji, Afryce i Ameryce Środkowej motocykl czeka na miejscu. Dostępne są dwie formy organizacji: formuła Fly & Ride, gdzie uczestnik przyjeżdża własnym samochodem, a następnie rusza w drogę własnym dwukołowcem, oraz Na kołach - wyprawa z samochodem serwisowo-bagażowym, który towarzyszy grupie i przenosi sprzęt. Opcja ta jest szczególnie popularna w trasach self-guided TOURS, gdzie każdy znajduje się w innym miejscu niż reszta grupy.

Jak działa ubezpieczenie gwarancyjne 379 404,00 PLN?

Ubezpieczenie assistance opiewa na kwotę 379 404,00 PLN i obejmuje koszty leczenia oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków, które mogą wystąpić w trakcie wycieczki. Gwarancja ubezpieczeniowa działa jako podstawowe pokrycie, ale można wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy lub jej przerwania - istotny element zwiększający komfort uczestników. Do tego warto dodać, że organizator Piotr z 300 000 km stażu w trasie, z czego 250 000 km w roli motocyklowego przewodnika, zapewnia wysoki poziom profesjonalizmu i bezpieczeństwa.

Czy można wybrać formę objazdową czy stacjonarną?

Formuła objazdowa polega na codziennej zmianie lokalizacji noclegu w wybranych hotelach, co daje większą elastyczność i możliwość poznawania nowych miejsc po każdej dacie. W formie stacjonarnej noclegi są stałe - uczestnicy pozostają w jednym miejscu na całą wycieczkę, co sprzyja głębszej integracji grupy i oszczędności na codziennych przeprowadzkach. Można wybrać pomiędzy jazdą w grupie z przewodnikiem a self-guided TOURS z precyzyjnymi koordynatami trasy i samochodem serwisowo-bagażowym jako towarzyszem.

Jakie są standardy DELUXE, CLASSIC, ALL-IN?

Standard DELUXE wyróżnia się małą grupą (do 12 osób), zarezerwowanymi noclegami w hotelach 4-gwiazdkowych oraz gotową trasą z wykluczeniami poza główną trasą. Standard CLASSIC oferuje większe grupy (do 20 osób), noclegi w hotelach 3-gwiazdkowych i podstawową trasę bez dodatkowych punktów orientacyjnych. Standard ALL-IN zapewnia pełny pakiet - mała grupa, zarówno noclegi, jak i wyżywienie w cenie, plus możliwość wyboru dodatkowych atrakcji takich jak wizyty w muzeach czy wycieczki tematyczne. Wszystkie trasy są starannie wybierane i sprawdzane przed organizacją wyprawy, co gwarantuje wysoką jakość każdego segmentu podróży.

Dalej w tym dziale