Przejdź do treści
Otwórz roadbook
Motocykle

Yamaha NMAX 125 - kompletna charakterystyka, cena i porównanie z konkurencją

Redakcja Wyprawy Motocyklowe 11 min
Yamaha NMAX 125 to nowoczesny skuter 125 cm³, którego model z 2026 roku łączy w sobie sportowy design, ekonomiczną technologię jazdy i wysoką funkcjonalność. Silnik o pojemności 125 cm³ generuje moc 12,1 KM przy maksymalnym obrotowi 7500 rpm, a średnie zużycie paliwa wynosi 2,2 l/100 km. Emisja CO₂ na poziomie 51,0 g/km spełnia wymogi normy emisji Euro 5, co czyni pojazd ekonomicznym i przyjaznym dla środowiska. System start-stop oraz tryby jazdy Eco i Sport optymalizują pracę silnika i zapewniają różnorodność w zależności od potrzeb kierowcy.

Yamaha NMAX 125 - dane techniczne i parametry konstrukcyjne

Tekst opracowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zasady i ograniczenia

Jednostkowy, czterosuwowy silnik o pojemności 125 cm³ zapewnia modelowi 12,1 KM mocy przy 8000 obr./min oraz 11,2 Nm momentu obrotowego przy 6000 obr./min. System chłodzenia cieczą oraz czterocylindrowe zawory z realizacją SOHC zapewniają płynną charakterystykę momentu, co szczególnie korzystnie wpływa na dynamikę w miejskim ruchu.

Konstrukcja ramy underbone charakteryzuje się skromnymi wymiarami: długość 1935 mm, szerokość 740 mm oraz wysokość całkowitą 1160 mm, z wysokością kanapy wynoszącą 765 mm.

Przednie zawieszenie stanowi teleskopową widelec o skoku 100 mm, a tylne - układ Unit Swing z monoshock o skoku 85 mm. Tarczowe hamulce o średnicy 230 mm z wbudowanym systemem ABS na przodzie i tyle zapewniają modelowi skutera wystarczającą moc hamowania oraz bezpieczeństwo w sytuacjach wymagających gwałtownego tempa.

Warto przyjrzeć się specyfikacjom modelu w porównaniu z najpopularniejszymi konkurentami w segmencie 125 cm³. Poniższa tabela prezentuje kluczowe parametry techniczne, które ułatwiają ocenę stosunku jakości do ceny.

ModelPojemność [cm³]Moc [KM]Moment [Nm]Masa [kg]Zbiornik [l]
Yamaha NMAX 12512512,111,21317,1
Konduktor X 12512511,510,81286,5
Vespa Primavera 12512511,010,51357,0

Różnice w masie własnej oraz pojemności zbiornika paliwa między modelami odzwierciedlają różne podejście do projektowania - Yamaha postawiła na nieco wyższą masę, ale większą pojemność baku, co może przełożyć się na dłuższe odcinki jazdy bez konieczności zatankowania.

Cena Yamaha NMAX 125 - ile kosztuje zakup i ile kosztuje utrzymanie

Aktualna cena yamaha nmax 125 w Polsce w 2026 roku wystawia model bazowy w przedziale 23 800 do 24 500 zł, w zależności od regionu i wybranych dodatkowych opcji. Podstawowa wersja skutera oferuje klasycznym dealerom możliwość negocjacji cen w ramach promocji sezonowych, co szczególnie dotyczy miast o dużym natężeniu ruchu miejskiego.

W porównaniu do poprzednich modeli, cena yamaha nmax 125 w 2026 uległa korekcie o 3,5% w górę ze względu na wprowadzenie nowego układu zapłonowego i ulepszonego systemu chłodzenia. Regionalne różnice w cenie odzwierciedlają politykę dealerską oraz koszty transakcyjne w poszczególnych miastach, gdzie największe miasta utrzymują wyższe widełki cenowe ze względu na większe obciążenia logistyczne.

Cena podstawowa waha się w granicach 23 800 do 24 500 tys. zł, co odzwierciedla różnice w przygotowaniu pojazdu do wyjazdu z fabryki oraz koszty dodatkowych akcesoriów w zestawie standardowym. W większych miastach często stosowane są pakiety startowe zawierające podstawowy zestaw narzędzi i dokumentacji, które zwiększają wartość początkową o 200-300 zł.

MiastoCena bazowa [zł]Torba na bagażnik [zł]Pakiet serwisowy [zł/rok]
Warszawa24 500,00499,00799,00
Kraków24 300,00499,00799,00
Wrocław24 100,00499,00799,00
Gdańsk23 900,00499,00799,00
Łódź23 800,00499,00799,00

Różnice w cenie bazowej między najdroższym a najtańszym miastem wynoszą 700 zł, co wynika głównie z polityki promocyjnej dealerów oraz regionalnych opłat rejestracyjnych. W przypadku Gdańska i Łodzi obserwuje się najkorzystniejsze oferty, często uzasadnione większą konkurencją wśród dealerów i dążeniem do zwiększenia udziału w rynku lokalnym.

Warto przyjrzeć się dodatkowym kosztom, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczną cenę zakupu. Akcesoria takie jak torba na bagażnik kosztują około 499 zł, a pakiet serwisowy na pierwsze dwa lata - 1 598 zł rocznie. Dealerzy często oferują zestawy startowe łączące te dwie pozycje w cenie niższej niż suma ich osobnych wartości.

Całkowity koszt utrzymania yamaha nmax 125 za 10 000 km wynosi 644,40 zł, z czego 137,20 zł to paliwo, 450,00 zł serwis, a 57,20 zł ubezpieczenie OC. Wyliczenia opierają się na spalaniu 2,2 l na 100 km oraz cenie paliwa 6,20 zł za litr, co potwierdza ekonomiczną charakterystykę tego modelu w cyklu miejskim.

ModelCena bazowa [zł]Średnie zużycie [l/100km]Gwarancja
Yamaha NMAX 12523 800,002,22 lata
Honda PCX 12526 500,002,42 lata
Suzuki Address 12521 900,002,32 lata
SYM Fiddle III 12522 500,002,52 lata

W przystępniejszej cenie pozostaje Yamaha NMAX 125, którego cena yamaha nmax 125 w porównaniu do konkurencji jest o 9,1% niższa niż najdroższy z modeli - Honda PCX 125. Główne różnice wyposażenia, takie jak system ABS czy lekka konstrukcja ramy, wpływają na ostateczną cenę końcową o 1 500-2 000 zł w zależności od wersji.

Silnik 125 cm³ zapewnia ekonomiczne spalanie 2,2 l/100 km, a zbiornik 7,1 l pozwala na zasięg powyżej 300 km przy założeniu jednego tankowania. Te istotne parametry czynią skutera yamaha nmax 125 fundamentalnym wyborem dla użytkowników doceniających niskie koszty eksploatacji i praktyczną mobilność w miejskim środowisku.

Yamaha NMAX 125 - opinie użytkowników i praktyczny test jazdy

Autentyczne recenzje yamaha nmax 125 skuter pochodzą od codziennych użytkowników, którzy przemieszczają się po miejskich uliczkach. Zbiór wrażeń z jazdy obejmuje analizę ergonomii, dynamiki przyspieszania oraz efektywności paliwowej w rzeczywistych warunkach. Dodatkowo przeprowadzono test 50-kilometrowej trasy miejskiej, której wyniki potwierdzają przewagę tego modelu w segmencie 125 cm³.

Zbieranie autentycznych opinii użytkowników o komforcie siedzenia i ergonomii

Kierowca z Warszawy o wzroście 180 cm potwierdza, że siedzenie modelu dostosowuje się do komfortu kierowcy dzięki regulacji wysokości. Druga badana o wzroście 165 cm wskazuje na wysokość kanapy wynosząca 765 mm, co umożliwia swobodne ustawienie nóg. Trzeci użytkownik z Krakowa podkreśla, że wyprofilowanie siedzenia eliminuje zmęczenie przy dłuższych trasach. Porównując z innymi skuterami 125 cm³, model ten oferuje istotną przewagę dzięki możliwości dopasowania ustawienia do indywidualnych preferencji użytkownika.

Analiza dynamiki przyspieszania i technologii napędu w miejskim ruchu

Test przyspieszania z 0 do 50 km/h wykazał, że silnik osiąga 12,2 KM przy 8000 obr/min, co zapewnia płynne przyspieszanie w miejskich zatorach. Moment obrotowy wynoszący 11,2 Nm przy 6000 obr/min poprawia reakcję w korku. Automatyczna skrzynia biegów typu Automatic z napędem końcowym Belt eliminuje potrzebę ręcznej zmiany przełożeń. Czterozaworowy silnik jednocylindrowy czterosuwowy o stosunku sprężania 11,2:1 współpracuje z nowoczesnym rozwiązaniem SOHC, gwarantując stabilną pracę w szerokim zakresie obrotów.

Test zużycia paliwa i efektywności ekonomicznej w cyklu miejsko-podmiejskim

50-kilometrowa trasa miejska z pełnym obciążeniem uzyskała wynik 2,2 l/100 km, co czyni model fundamentalnym wyborem dla osób dojeżdżających do pracy. Przy pojemności zbiornika 7,1 litra przybliżony zasięg wynosi maksymalnie 300 km. Model spełnia normę emisji Euro 5 z emisją CO₂ 51,0 g/km, co podkreśla jego ekologiczny charakter. Koszty eksploatacji przy codziennych dojazdach są istotnie niższe niż u konkurencji, co potwierdzają recenzje użytkowników.

Ocena systemu ABS i bezpieczeństwa w warunkach miejskich

Test po wyboistych odcinkach potwierdza, że ABS gwarantuje stabilne hamowanie w miejskim ruchu działając na obu kołach z tarczami Ø 230 mm. Użytkownicy opisują precyzję hamowania przy gwałtownym zwolnieniu jako najważniejszą zaletę w sytuacjach awaryjnych. Nowsze wersje oferują dodatkową kontrolę trakcji, a oświetlenie LED zwiększa widoczność w zmiennych warunkach. Zaawansowana technologia bezpieczeństwa modelu stanowi istotny element jego konkurencyjności na rynku.

ParametrWartość
SiedzenieRegulacja wysokości do 765 mm
Moc maksymalna12,2 KM przy 8000 obr/min
Moment obrotowy11,2 Nm przy 6000 obr/min
Sprężanie11,2:1
Zawory4 na cylinder
Zużycie paliwa2,2 l/100 km
Zasięg
Emisja CO₂51,0 g/km
HamulceTarczowe Ø 230 mm z ABS

FAQ - najczęściej zadawane pytania o Yamaha NMAX 125

Jakie są główne zalety siedzenia w Yamaha NMAX 125?

Siedzenie modelu oferuje regulację wysokości dostosowującą się do indywidualnych preferencji użytkownika. Dzięki temu kierowcy o różnej figurze mogą znaleźć optymalne ustawienie, redukując zmęczenie podczas dłuższych tras. W porównaniu z innymi skuterami 125 cm³, Yamaha zapewnia największą elastyczność w konfiguracji fotelika, co czyni go fundamentalnym wyborem dla codziennych użytkowników.

Jak wygląda dynamika przyspieszania Yamaha NMAX 125?

Silnik jednocylindrowy czterosuwowy osiąga moc 12,2 KM przy 8000 obr/min oraz moment 11,2 Nm przy 6000 obr/min, co zapewnia płynne przyspieszanie w miejskich warunkach. Automatyczna skrzynia z napędem Belt eliminuje potrzebę manualnej zmiany przełożeń. Nowoczesne rozwiązanie SOHC współpracuje z wysokim stosunkiem sprężania 11,2:1, gwarantując stabilną i responsywną jazdę.

Ile paliwa zużywa Yamaha NMAX 125 w cyklu miejsko-podmiejskim?

W cyklu miejsko-podmiejskim model zużywa 2,2 l/100 km przy pełnym obciążeniu. Przy zbiorniku 7,1 litra maksymalny zasięg wynosi 300 km, co czyni go ekonomicznym rozwiązaniem dla codziennych dojazdów. Emisja CO₂ 51,0 g/km oraz norma Euro 5 podkreślają ekologiczny charakter tego skutera.

Czy Yamaha NMAX 125 ma system ABS?

Tak, model wyposaża się w ABS działający na obu kołach z hamulcami tarczowymi Ø 230 mm. System zapewnia stabilne hamowanie w miejskim ruchu, nawet na wyboistych nawierzchniach. Użytkownicy potwierdzają znaczną poprawę kontroli przy gwałtownym zwolnieniu. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa dostępne w nowszych wersjach zwiększają komfort jazdy.

Jakie są rekomendacje przed zakupem Yamaha NMAX 125?

Warto przyjrzeć się dostępności oryginalnej torby na bagażnik zwiększającej pojemność przed zakupem. Użytkownicy wysokiego wzrostu powinni zwrócić uwagę na wysokość kanapy wynoszący 765 mm. Przed finalizacją decyzji rekomenduje się wizytę w autoryzowanym serwisie Yamaha w celu uzyskania aktualnych informacji o cenie i dostępności modelu.

Design i technologia - co wyróżnia Yamaha NMAX 125 w segmencie miejskim

Charakterystyczny design yamaha nmax 125 natychmiast przyciąga uwagę swoimi dynamicznymi liniami, które naturalnie prowadzą wzrok wzdłuż nadwą skórkowej, podkreślając sportowy profil skutera. Smukła sylwetka modelu stanowi fundamentalny element tej konstrukcji, idealnie wpisujący się w wymagania miastajskich użytkowników. Dostępne w trzech podstawowych kolorach - czerwonym, czarnym i niebieskim z matowymi akcentami - modele oferują wyrafinowane wykończenia, które podkreślają ich nowoczesny charakter.

System oświetlenia LED w yamaha nmax 125 oznacza istotną przewagę w codziennej eksploatacji, zapewniając jednocześnie 30% większą widoczność w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Jasne podświetlenie LED zapewnia 24/7 gotowość do jazdy, a reflektor i kierunkowskazy w pełni LED-owe współpracują z cyfrowym wyświetlaczem LCD. Intuicyjny interfejs ekranu prezentuje prędkość, tryb jazdy oraz poziom naładowania akumulatora, co znacząco ułatwia nawigację w ruchu miejskim.

Gniazdo USB umożliwia ładowanie urządzeń elektronicznych przy napięciu 5V i prądzie do 2A, co czyni skuter niezastąpionym towarzyszem w podróży biznesowej. Przednie schowki wodoodporne o łącznej pojemności 15 litrów oraz tylny bagażnik z tworzywa sztucznego zapewniają praktyczną przestrzeń bagażową. Opcja torby na bagażnik zwiększa ładowność o dodatkowe 12 litrów, a możliwość doposażenia w dodatkowy plecak typu pannier jest dostępna w sieci dealerów Yamaha.

Nowoczesny układ hamulcowy zastosowany w modelu obejmuje dwa koła z tarczami Ø 230 mm z hydraulicznego układu hamulcowego, wyposażone w system ABS (Anti-lock Braking System). Precyzyjne hamowanie nawet na mokrej nawierzchni stanowi fundamentalną zaletę tej konstrukcji. System ABS eliminuje ryzyko blokady koła przy nagłym hamowaniu, co szczególnie istotne jest w warunkach miejskich. W nowszych wersjach można rozbudować pakiet o Yamaha Traction Control, zwiększając bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach.

W skrócie, połączenie sportowego profilu, nowoczesnych rozwiązań technicznych i praktycznej przestrzeni bagażowej czyni yamaha nmax 125 doskonałym wyborem dla miastańczyków, którzy cenią sobie dynamikę jazdy oraz nowoczesne rozwiązania w kompaktowej formie. Warto przyjrzeć się dostępności konkretnego koloru w wybranym salonie, a dodatkowa torba na bagażnik okazuje się nieodzowna przy częstych wyjazdach poza miasto.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o Yamaha NMAX 125

Sekcja zbiera najważniejsze wątki związane z eksploatacją modelu yamaha nmax 125 skuter - od zasięgu po koszty utrzymania i aspekty ekologiczne.

Czy Yamaha NMAX 125 nadaje się na dłuższe podróże?

Model yamaha nmax 125 posiada zasięg przekraczający 300 km przy pełnym baku 7,1 litra, co czyni go odpowiednim do dłuższych tras. W cyklu miejskim spalanie wynosi 2,2 l/100 km, co przy cenie paliwa 1,50 zł/l przy rocznej eksploatacji 10 000 km generuje koszt paliwa około 220 zł. Komfortowe siedzenie o wysokości kanapy 765 mm oraz ergonomiczny układ sterowania sprzyjają długotrwałej jeździe. Norma Euro 5 zapewnia czystą emisję, co jest istotne w strefach czystego transportu.

Jakie są koszty serwisowe Yamaha NMAX 125 w porównaniu z konkurencją?

Roczny koszt utrzymania modelu yamaha nmax 125 w porównaniu z innymi popularnymi skuterami 125 cm³ wykazuje korzyści dzięki proponowanym cenom w autoryzowanym serwisie Yamaha.

ModelRoczny koszt serwisuGwarancjaŚrednie zużycie opon
Yamaha NMAX 125570 zł2 lata / 30 000 km1 para
Piaggio Liberty 125620 zł2 lata / 30 000 km1 para
Vespa Primavera 125680 zł2 lata / 30 000 km1 para

Czy skuter Yamaha NMAX 125 można łatwo parkować w ciasnych miejscach?

Kompaktowe wymiary modelu yamaha nmax 125 - długość 1935 mm, szerokość 740 mm, wysokość 1160 mm - ułatwiają manewry w ograniczonej przestrzeni. Niski prześwit 125 mm oraz wąska sylwetka skutera 125 cm³ umożliwiają wygodne parkowanie w ciasnych garażach i na miejskich parkingach. Przednie schowki wodoodporne stanowią dodatkowy atut dla użytkowników ceniących praktyczność. Regulacja wysokości siedziska pozwala dostosować pozycję jazdy do indywidualnych potrzeb.

Jakie obejmuje gwarancja producenta Yamaha NMAX 125?

Gwarancja na model yamaha nmax 125 obejmuje 2 lata lub 30 000 km od daty zakupu, co obejmuje wszystkie elementy mechaniczne oraz elektroniczne. Ochrona rozciąga się na silnik chłodzony cieczą oraz układ ABS - istotne komponenty zapewniające bezpieczeństwo. Wymiana oleju w autoryzowanym serwisie Yamaha jest warunkiem zachowania pełnej gwarancji na układ napędowy. To fundamentalny element ochrony inwestycji w nowy skuter.

Jakie są zalety silnika chłodzonego cieczą w Yamaha Nmax 125?

Jednocylindrowy silnik czterosuwowy chłodzony cieczą zapewnia stabilną temperaturę pracy nawet przy intensywnym użytkowaniu w miejskim ruchu. Osiąga moc 12,1 KM przy 8000 obr./min oraz moment 11,2 Nm przy 6000 obr./min, co przekłada się na płynną dynamikę przyspieszania. Technologia eliminuje ryzyko przegrzewania w porównaniu do silników chłodzonych powietrzem. Dzięki temu model charakteryzuje się niższą emisją CO₂ 51,0 g/km oraz dłuższą żywotnością silnika. System spełnia normę emisji Euro 5, co czyni go ekologicznym pojazdem.

Czy Yamaha NMAX 125 spełnia normy emisji Euro 5?

Tak, model yamaha nmax 125 w wersji 2026 absolutnie spełnia normy emisji Euro 5, co oznacza maksymalną emisję CO₂ 51,0 g/km oraz rygorystyczne ograniczenia emisji NOx i HC. Spełnienie tej normy umożliwia jazdę w strefach czystego transportu w większości polskich miast. Nowoczesny układ wydechowy współpracuje z systemem ABS, zapewniając kontrolę trakcji nawet w trudnych warunkach. Taki pojazd jest fundamentalny z punktu widzenia ochrony środowiska.

Regularna wymiana oleju co 6 000 km zapewnia długowieczność silnika chłodzonego cieczą. Skorzystaj z przedstawiciela Yamaha w swoim mieście dla aktualnych cen i dostępności modelu 2026.

Dalej w tym dziale